Dzieci pierwszokomunijne

Szczęść Boże
12 stycznia 2024

Ostatnio udało się powtórzyć i mam nadzieję utrwalić treści nt. Liturgii Słowa. Dotknęliśmy także tematu ofiarowania. Kontynuujemy wyjaśnianie liturgii eucharystycznej. Zapraszam Państwa do poczytania dalej punktu 76 na stronie 124. Przeczytajcie to co dotyczy modlitwy Eucharystycznej oraz kolejnych kroków, czyli przeistoczenia, Ojcze nasz i Agnus Dei.

Wszystko to znajduje się na stronie 125.

Proszę też o poważne potraktowanie obecności dzieci na Mszy świętej o g. 9.3o.

Szczęść Boże
19 grudnia 2023

Dziękuję tym, którzy włączyli się w Roraty. Przed nami jeszcze dwa spotkania.

W najbliższą niedzielę, tj. 24 grudnia zapraszam na Mszę świętą o g. 9.3o. Powiemy sobie trochę o Bożym Narodzeniu. W końcu to Wigilia.

Szczęść Boże
29 listopada 2023

Kontynuujemy wyjaśnianie czym jest Msza święta. Zapraszam Państwa do poczytania dalej punktu 76 na stronie 124. Ale tylko pierwsze dwa akapity, bez Liturgii Eucharycznej i darów.

W najbliższą niedzielę będzie możliwość pozbierania tego i omówienia na Mszy świętej.

Szczęść Boże
23 listopada 2023

Przepraszam, że umieszczam dopiero teraz informację tutaj. Niestety mam covid i poza odwołaniem wszelkich spotkań, nie nadawałem się do konstruktywnego działania. Tym bardziej proszę o to, żeby Państwo poczytali z dziećmi materiał,omówili go, gdyż póki co nie mam możliwości tego utrwalić na Mszy z dziećmi. W tym momencie wszystko w Waszych rękach.

W tym tygodniu proponuję, aby przeczytali Państwo to co jest w punkcie 76 na stronie 122 i 123 (bez strony 124 i 125). Czyli o czytaniach oraz Credo. Ze swojej strony rozwinę wątek Czym jest i po co Pismo święte, ale to już w trakcie Mszy jak się spotkamy.

Szczęść Boże
14 listopada 2023

Cieszę się, że część państwa zaczęła pracować z dziećmi.

Już sporo słów na temat Mszy świętej padło, teraz spróbujmy to usystematyzować. Proponuję pochylić się nad tym czym jest Msza święta (punkt 75). Fajnie było patrzeć, jak ostatnio dzieci się zgłaszały. Było to możliwe, bo miały już jakąś wiedzę. Możecie Państwo w prosty sposób tej wiedzy dostarczyć.

Szczęść Boże

5 listopada 2023r.

Mają Państwo katechizm YOUCATA. Jeśli jeszcze nie odebraliście, to przy okazji Mszy św. w tygodniu, można zgłosić się po niego do zakrystii. Dzięki niemu, możemy mieć większą łatwość w podjęciu tematów z dziećmi. Wy w domu, ja w kościele.

Proszę, abyście rozpoczęli od sakramentu chrztu, który już częściowo został omówiony na Mszy świętej. W katechizmie są to punkty od 65 do 69.

Pokażcie dziecku zdjęcia, świecę chrzcielną, może macie jeszcze białą szatę (o tym w puncie 69). Poopowiadajcie kto był na chrzcie, kto ich ochrzcił.

Wcześniej przeczytajcie sobie z katechizmu i wplećcie te treści w opowiadanie. Jak ksiądz to robił, jakie są jego skutki duchowe. Co to daje w relacji do Boga, do życia wiecznego. Chodzi o to, żeby dobrze się przy tym bawić. Nie, żeby uczyły się dzieci na pamięć (to zadanie katechezy w szkole). Wiecie ile z życzliwej rozmowy dzieciaki zapamiętują. Niech to będzie taka wspólna podróż w temat chrztu.

szczęść Boże

Zapraszam dzieci na różaniec, w poniedziałki, środy i piątki. 2 października dzieci miały otrzymać różańce. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie udało mi się ich jeszcze kupić. Otrzymają je 4 października w środę.