Dzieci pierwszokomunijne

Szczęść Boże

8 grudnia 2022

Ostatnio udało się powtórzyć i mam nadzieję utrwalić treści nt. Czytania Słowa Bożego. Dotknęliśmy także tematu ofiarowania. Kontynuujemy wyjaśnianie liturgii eucharystycznej. Zapraszam Państwa do poczytania dalej punktu 76 na stronie 124. Przeczytajcie to co dotyczy modlitwy Eucharystycznej oraz kolejnych kroków, czyli przeistoczenia, Ojcze nasz i Agnus Dei.

Wszystko to znajduje się na stronie 125.

Szczęść Boże

30 listopada 2022

Kontynuujemy wyjaśnianie czym jest Msza święta. Zapraszam Państwa do poczytania dalej punktu 76 na stronie 124. Ale tylko pierwsze dwa akapity, by Liturgii Eucharycznej i darów.

Troszkę jeszcze wrócę do tego co mówiliśmy ostatnio, czyli Słowa Bożego. Bo mam wrażenie, że to jakoś nam umknęło ze względu na małą frekwencję.

Szczęść Boże
24 listopada 2022

Przepraszam, że umieszczam dopiero teraz informację tutaj. Niestety miałem od poniedziałku jelitówkę i poza odwołaniem wszelkich spotkań,nie nadawałem się do konstruktywnego działania.

W tym tygodniu proponuję, aby przeczytali Państwo to co jest w punkcie 76 na stronie 122 i 123 (bez strony 124 i 125). Czyli o czytaniach oraz Credo. Ze swojej strony rozwinę wątek Czym jest i po co Pismo święte, ale to już w trakcie Mszy.

Przypominam też o naszym spotkaniu w najbliższą niedzielę po Mszy świętej o g. 9.3o

Szczęść Boże
15 listopada 2022

Cieszę się, że część państwa zaczęła pracować z dziećmi (smuci, że nie wszyscy, ale mam nadzieję, że dadzą sobie i dzieciom szansę)

Już sporo słów na temat Mszy świętej padło, teraz spróbujmy to usystematyzować. W najbliższą niedzielę pochylę się nad tym czym jest Msza święta (punkt 75). Rozpoczniemy także omawiać obrzędy wstępne Mszy świętej. Proponuję z katechizmu Youcata zacząć czytać punkt 76 do CHWAŁA. Ułatwi nam to bardzo spotkanie w niedziele. Fajnie było patrzeć, jak ostatnio dzieci się zgłaszały. Było to możliwe, bo miały już jakąś wiedzę. Możecie Państwo w prosty sposób tej wiedzy dostarczyć.

Szczęść Boże

7 listopada 2022r.

Mają Państwo katechizm YOUCATA dlatego możemy mieć większą łatwość w podjęciu tematów z dziećmi. Wy w domu, ja w kościele.

Proszę, abyście rozpoczęli od sakramentu chrztu, który już częściowo został omówiony na Mszy świętej. W katechizmie są to punkty od 65 do 69.

Pokażcie dziecku zdjęcia, świecę chrzcielną, może macie jeszcze białą szatę (o tym w puncie 69). Poopowiadajcie kto był na chrzcie, kto ich ochrzcił.

Wcześniej przeczytajcie sobie z katechizmu i wplećcie te treści w opowiadanie. Jak ksiądz to robił, jakie są jego skutki duchowe. Co to daje w relacji do Boga, do życia wiecznego. Chodzi o to, żeby dobrze się przy tym bawić. Nie, żeby uczyły się dzieci na pamięć (to zadanie katechezy w szkole). Wiecie ile z życzliwej rozmowy dzieciaki zapamiętują. Niech to będzie taka wspólna podróż w temat chrztu.